VIVOTEK سرور تصویری H.264 یک کاناله مینیاتوری مدل VS8100 را ارائه کرد
VIVOTEK اعلام کرد که سرور تصویری یک کاناله و H.264 مینیاتوری مدل VS8100 را عرضه کرده است. این مدل با اندازه کوچک و قابلیت اشتراک‌گذاری برق، گزینه ایده‌آلی برای ساختارهای نظارتی ویژه و نهایی از قبیل خانه‌ها، اداره‌جات، فروشگاه‌های کوچک، بانک‌ها و اهداف نظارت شهری است و با آن می‌توان مهاجرت ساده‌ای از آنالوگ به سیستم نظارت تصویری دیجیتال داشت.
همراه با تکامل فن‌آوری شبکه‌ای و افزایش زیرساختی تقاضا برای کیفیت تصویری وضوح بالا، دوربین‌های شبکه‌ای و IP در حال متحول کردن بازار امنیتی و حفاظتی هستند. در حالی که بازار دوربین‌های IP در حال رشد است، با توجه به سیستم‌های موجود و نصب‌شده کنونی، باید گفت که حرکت از سیستم‌های آنالوگ به زمان نیاز دارد. سرورهای ویدیویی شرکت VIVOTEK به عنوان یک تسهیل‌کننده مناسب و با کاربری ساده برای تغییر سیستم‌های نظارت تصویری به نظارت مبتنی بر IP به کار می‌رود. با سرورهای تصویری این شرکت، داده‌های دریافت‌شده از دوربین‌های آنالوگ را می‌توان به وسیله سیستم کدک پیشرفته VIVOTEK دریافت کرد و به منظور پایش و ضبط کردن به وسیله شبکه IP نمایش داد.
با امکان اشتراک‌گذاشتن مصرف برق می‌توان نصب را ساده ساخت و در همین راستا این امکان را به دستگاه داد که برق خود را از منبع تغذیه ۱۲V DC دوربین آنالوگ بگیرد. با قالب تراکم تصویری H.264 عملکرد بالا، می‌توان اندازه ویدیوها را کاهش داد، کارآمدی پهنای باند را به بیشرین میزان خود رساند و میزان ذخیره‌سازی را بهتر ساخت. همچنین با پشتیبانی از چندین نوع روش ارسال تصویر، این امکان وجود دارد تا تصاویر به صورت‌های مختلفی از قبیل H.264 یا MJPEG جهت ساختارهای چندگانه به نمایش درآید. یک سیستم نظارت تصویری IP در کنار نرم‌افزار ضبط ۳۲ کاناله و چندزبانه ST7501 را می‌توان با کمترین سختی و دشواری تنظیم کرد.
استیو ما، نایب‌رئیس اجرایی شرکت VIVOTEK چنین اشاره می‌کند، “در دهه گذشته، شاهد تحولی در صنعت نظارت تصویری بوده‌ایم. با افزایش رشد و بلوغ فن‌آوری IP و افزایش آمادگی زیرساختارهای جدید، رفتار کاربران نهایی تغییر کرده و به طور کلی بازار به سوی تحول و تغییر به فن‌آوری‌های جدید سوق یافته است. با وجود پیشرفت محصولات نظارت تصویری IP، رشد و تحول از سیستم‌های آنالوگ موجود و کنونی به سوی IP یک شبه اتفاق نمی‌افتد. اما، کاربران سیستم‌های آنالوگ نیازمند بهره‌مندی از قابلیت‌های عملکردی و امکان گسترش یافتن سیستم، می‌توانند از سرور ساخت ما، VS8100 استفاده کنند که پل ارتباطی مناسبی به سمت نظارت تصویری IP است.»