داهوا، پنجمین برند رده‌بندی جهانی دوربین‌های مداربسته ۲۰۱۵, سری ۲۲۲۱ دوربین‌های HDCVI را مجهز به سنسور ۲٫۱ مگاپیکسل، WDR 120db, لنز عریض‌تر نسبت به مدل‌های پیشین و کیفیت تصویر ارتقایافته، به بازار عرضه کرد.

سری ۲۲۲۱ همانند سری ۲۲۲۰ دوربین‌های دام و بولت با لنز ثابت و موتورایز را شامل می‌شود.

Dahua-True-WDR-HDCVI-2221-Serie

سری ۲۲ داهوا برخلاف سری ۱۲, دوربین‌های رده بالا و اصطلاحا پروفشنال HDCVI را شامل می‌شوند. بنابراین دور از ذهن نیست که با کیفیت تصویری مشابه و یا بالاتر از سری ۲۲۲۰ مواجه باشیم.

Dahua-True-WDR-HDCVI-2221-Series

سنسور استفاده شده در این سری از نوع CMOS 1/2.7 inch می‌باشد که از سنسور ۱/۲٫۸ اینچ سری ۲۲۲۰ بزرگتر بوده و طبعا نورگیری بهتری خواهد داشت.

با توجه به بزرگتر شدن سنسور، طبعا باید زاویه دید کمتری را نسبت به سری ۲۲۲۰ شاهد باشیم (بزرگتر شدن مساحت سنسور با زاویده دید، نسبت عکس دارد)، با اینحال داهوا اعلام کرده که زاویه دید سری ۲۲۲۱ بازتر و عریض‌تر از سری‌های قبلی می‌باشد.

Dahua-True-WDR-HDCVI-2221-Series

اینکه داهوا چه ترفندی بکار برده‌، تا این لحظه (نگارش مطلب) نامعلوم است، اما مهندسین این کمپانی ثابت کرده‌اند که اِبایی از نوآوری ندارند، همانطور که در سری ۱۲۰۰ و ۲۲۲۰ برای اولین بار از لنزهای مقعر استفاده کردند که نتیجه آن کیفیت تصویر بالا و مثال‌زدنی این دوربین‌ها بود (تقریبا در تمامی برندها از لنز محدب در ساختار دوربین‌ها استفاده می‌شود).

همانند سری ۲۲۲۰, در این سری نیز امکان سوییچ از HD به SD فراهم شده است و کاربران می‌توانند رزولوشن را به آنالوگ ۹۶۰H تغییر داده و به DVRهای قدیمی آنالوگ (با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن WD1 960H) متصل نمایند.

Dahua-True-WDR-HDCVI-2221-Series

دوربین‌های ۲ مگاپیکسل WDR سری ۲۲۲۱ داهوا HDCVI از همین تاریخ قابل سفارش هستند. با این وصف به زودی شاهد ورود این سری به بازار ایران خواهیم بود.