پس از حدود ۱ سال، نشریه معتبر A&S Security جدول رده‌بندی ۱۰ تولیدکننده برتر سیستم‌های نظارتی و حفاظتی دنیا را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد.این جدول پیش‌زمینه‌ای است برای «لیست ۵۰ برند برتر سیستم‌های حفاظتی نظارتی ۲۰۱۵» که بزودی منتشر خواهد شد.بی‌شک آگاهی از رتبه و میزان مقبولیت و فروش برندهای مختلف در سراسر دنیا، راهنمای خرید مطمئنی جهت انتخاب یک برند مناسب، می‌باشد.

2015 2014 شرکت کشور محصولات درآمد (میلیون دلار) رشد درآمد
۲۰۱۴ ۲۰۱۳ ۲۰۱۳-۲۰۱۴
۱ ۱ HONEYWELL آمریکا نظارت تصویری و حفاظتی ۲,۸۰۰ ۲,۷۰۰ ۳٫۷%
۲ ۳ HIKVISION چین نظارت تصویری ۲,۵۲۸٫۹ ۱,۶۰۵٫۹ ۵۷٫۵%
۳ ۲ BOSCH آلمان نظارت تصویری و حفاظتی ۱,۷۰۰ ۱,۶۴۶٫۷ ۳٫۲%
۴ ۴ SAFRAN فرانسه کنترل تردد ۱,۳۴۱٫۶ ۱,۲۹۵ ۳٫۶%
۵ ۶ DAHUA چین نظارت تصویری ۱٫۱۴۵٫۳ ۸۴۵٫۱ ۳۵٫۵%
۶ ۵ ASSA ABLOY سوئد کنترل تردد ۸۴۵٫۹ ۷۵۹٫۷ ۱۱٫۴%
۷ ۱۰ TYCO آمریکا نظارت تصویری و حفاظتی ۷۶۰ ۶۵۰ ۱۶٫۹%
۸ ۷ FLIR SYSTEMS آمریکا نظارت تصویری ۶۷۱٫۳ ۶۷۲٫۳ ۰٫۱%-
۹ ۹ HANWHA TECHWIN کره جنوبی نظارت تصویری و حفاظتی ۶۵۰٫۳ ۶۵۸٫۱ ۱٫۲%-
۱۰ ۸ AXIS سوئد نظارت تصویری و حفاظتی ۶۳۹٫۷ ۵۵۳٫۶ ۱۵٫۵%

همانطور که ملاحظه می فرمایید، تغییرات هیجان‌انگیزی نسبت به رده‌بندی سال ۲۰۱۴ به وقوع پیوسته است.

بوش آلمان که سال گذشته در رده دوم بود، جای خود را با غول چینی یعنی هایک‌ویژن عوض کرده است!

رشد هایک‌ویژن به‌حدی است که احتمالا سال آینده جای هانیول را نیز در رده اول خواهد گرفت، چرا که میزان فروش این دو کمپانی در سال جاری، بسیار به هم نزدیک بوده است.

میزان فروش هایک‌ویژن نسبت به دوره قبلی، بیش از ۵۷ درصد رشد داشته است.طبق آمار، فروش و درآمد هایک در آمریکا، کانادا و برزیل با رشد زیاد و در خاورمیانه با روندی ضعیف همراه بوده است.

رده چهارم کمافی‌سابق در اختیار کمپانی فرانسوی سافران-مورفو قرار دارد اما کیست که نداند این کمپانی نیز دیر یا زود رتبه خود را دو دستی تقدیم داهوا، دیگر غول چینی خواهد نمود.داهوا که سال گذشته در رده ششم جدول قرار داشت، امسال رشدی ۳۵٫۵ درصدی را تجربه کرده و با فاصله‌ای اندک پشت سر سافران در رده پنجم قرار گرفته است.داهوا بالاترین میزان رشد را در خاورمیانه و آمریکای مرکزی و جنوبی تجربه کرده است.در ادامه جدول نیز مهمترین موضوعات، تکرار جایگاه نهم برای سامسونگ تکوین سابق و هانوها تکوین فعلی است که البته کاهش رشد کوچکی را نیز تجربه کرده است.

پیشبینی می‌شود سال آینده با افزایش آگاهی کاربران نسبت به فروش برند سامسونگ تکوین به کمپانی گمنام هانوها و همچنین ادامه حذف برند سامسونگ از روی محصولات، کاهش روند فروش این کمپانی ادامه یابد.

مهمترین سقوط در بین ۱۰ برند برتر دنیا نیز مربوط به کمپانی سوئدی اکسیس می‌باشد که با وجود رشد درآمد ۱۵٫۵ درصدی نسبت به سال گذشته، به رتبه دهم جدول سقوط کرده است.