پاناسونیک از ۲ دوربین تحت‌شبکه ارزان‌قیمت بانام‌های WV-SPW532L و WV-SPW312L و همچنین الگوریتم نرم‌افزاری تشخیص چهره اختصاصی خود موسوم به WV-ASF900 FacePro رونمایی کرد.

پلتفرم تشخیص چهره (Face Recognition) بر روی تمام دوربین‌های i-PRO پاناسونیک قابل پیاده‌سازی بوده و از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است.در مرحله اول (Face Search) اپراتور، تصویر یا تصاویر ثبت شده از چهره افراد را با تصاویر آرشیوی موجود در سیستم مطابقت می‌دهد.

در مرحله بعدی (Face Matching) جزییات چهره مورد بررسی قرار می‌گیرد و در مرحله آخر (People counting, Age and Gender Statistics) نتایج شناسایی از جمله سن، جنسیت و… به نمایش درمی‌آید.

Panasonic-WV-ASF900-FacePro

کاربران دوربین‌های آی‌پرو پاناسونیک می‌توانند تا ۲۰ دوربین و ۱۰۰۰ چهره را تحت پوشش این پلتفرم قرار دهند.

مراکز امنیتی، نظامی، سازمان‌ها، ادارات و اماکنی از این دست می‌توانند با پلتفرم تشخیص چهره WV-ASF900 FacePro ضریب امنیت خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

پاناسونیک علاوه بر این پلتفرم از ۲ دوربین بولت تحت‌شبکه WV-SPW532L و WV-SPW312L مجهز فناوری VIQS رونمایی کرد.

Panasonic-WV-SPW532L

بولت پاناسونیک WV-SPW532L

فناوری VIQS به دوربین اجازه می‌دهد نقاط خاصی از محل را که از اهمیت بیشتری برخوردار است با کیفیت بالاتری استریم کند.پاناسونیک WV-SPW532L به سنسور ۲ مگاپیکسل CMOS و پاناسونیک WV-SPW312L به سنسور ۱ مگاپیکسل مجهز شده اند.هر دو دوربین با نرخ ۲۵/۳۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری می‌کنند.

از جمله قابلیت‌های این دو دوربین می‌توان به WDR و استاندارد حفاظتی IP66 اشاره نمود.

دوربین‌های بولت WV-SPW532L و WV-SPW312L پاناسونیک از اواخر ماه جاری میلادی (نوامبر ۲۰۱۵) از طریق نمایندگی‌های رسمی این کمپانی عرضه می‌شوند.