بررسی پردازنده DIS

DIS یا Digital Image System (سیستم دیجیتالی تصویر) در دوربین مداربسته , سری جدید و نوعی پیشرفت در بخش  آنالوگ می باشد. این پردازنده همچون پردازنده های سونی عمل می کنند با این تفاوت که در برخی محیطها و شرایط تصویری بهتر ارائه می‌کنند.

در مقایسه بین دوربینهای معمولی آنالوگ و دوربین های DIS , برخی ویژگی های پیشرفته از قبیل کیفیت تصویر, قابلیت بهره وری انرژی  و ثبات کلی سیستم در این سیستم‌ها دیده می‌شود.

با انعطاف پذیری و قابلیتهای این دوربین‌ها, رقابت جدید در بازار بین این پردازنده ها و دیگر پردازنده ها به وجود آمده است.

Ultra Low Illumination ( نور فوق العاده کم):

از قابلت‌های برجسته DIS در تصویر برداری در محیطهای با نور کم می‌باشد- این پردازنده ها قادر هستند سه برابر بهتر از حسگرهای ۱/۴ اینچی تصویر موود در بازار از بابت استفاده در محیطهای کم نور, کاربردی باشند. برای مثال در محیطهایی که دارای اوکس ۰.۱ می باشند, مانند انبارها, دالان ها  و …

شکل زیر نمایان گر این قابلیت می‌باشد, در لوکس نوری ۰.۵ همانطور که مشاهده می‌کنید, دوربینهای معمولی تصویر مانند تصویر چپ را ارائه می‌دهند, در صورتی که دوربین‌هایی با پردازنده DIS, تصویر بهتری را ارائه می‌دهند.

DIS

 

Progressive Scanning ( اسکن پیش رونده )

این قابلیت باعث می‌شود که تصویر تمام تصویر به صورت خط به خط اسکن شده و در نتیجه تصویری بهتر در مورد اجسام در حال حرکت را ایجاد کند.

DIS

 

۵۰۰TVL:

دوربین های DIS می توانند تصاویر با کیفیت بالا و وضح تصویر ۵۰۰TVL ارائه دهند

DIS

Working Temperature ( دمای کاری)

دوربین های DIS قادر هستند در محدوده دمای کاری ۴۰- درجه سانتی گراد تا ۷۰ سانتی گراد کار کنند. همچنین قادر می باشد در محیطهای سرد بدون هیچ بخاری و گرم کنی , تصویری از محیط ارائه دهد.

DIS

 

High Precision Digital Signal Processing ( پردازش سیگنالهای دیجیتالی با دقت بالا)

دوربین DIS قادر هستند با پردازش سیگنال‌های دیجیتالی و فعال کردن هر پیکسل موجود و فیلتر تصاویر و افزایش کیفیت تصویر می تواند از تصاویر موجود با رنگ‌های متفاوت, تصویری مطلوب و روشن و واضح ارائه می دهد.

DIS

Power Consumption (مصرف برق)

دوربین های DIS می توانند مصرف را تا ۰.۳۶ وات کاهش دهد در صورتی که دوربین های معمولی ۱.۱۴ وات را در بر دارند.