کمپانی تایوانی VIVOTEK از عرضه رسمی ان‌وی‌آر و دوربین‌های ۳ و ۵ مگاپیکسلی سری V-PRO مجهز به فناوری فشرده‌ساز تصویر H.265/HEVC خبر داد.

هم‌اکنون فرمت H265 تبدیل به برگ برنده کمپانی‌ها برای تصاحب بازار دوربین‌های تحت‌شبکه خصوصا محصولات ۴K شده است.کمپانی‌هایی مانند داهوا و زاویو در سبد محصولات خود چند نمونه از این دوربین‌ها دارند.ویوتک نیز بعنوان نوزدهمین برند رده‌بندی جهانی و یکی از سردمداران سیستم‌های نظارتی تحت‌شبکه، اقدام به استفاده از این کُدِک در دوربین‌های رده متوسط ۳ و ۵ مگاپیکسلی خود نموده که بی‌شک باعث خشنودی مشتریان و علاقمندان خواهد شد.

به گفته ویوتک، تلفیق فناوری انحصاری اسمارت استریم۲ (Smart StreamII) با فرمت فشرده‌ساز H.265 باعث صرفه‌جویی ۸۰ درصدی در پهنای باند مصرفی شده است.دوربین‌های V-Pro H.265 ویوتک در انواع صنعتی (باکس)، دام و بولت به همراه فناوری‌هایی نظیر WDR Pro و SNV (سوپر نایت ویژن)، Snapshot Focus Functions و پورت اترنت گیگابایتی عرضه شده‌اند.

مدل‌های دام و بولت علاوه بر قابلیت‌هایی فوق، امکان استفاده در محیط‌های سخت و خشن و دماهای نامتعارف از منفی۵۰ تا مثبت۵۰ درجه را دارا می‌باشند.

ویوتک برای ضبط تصاویر برداشت شده، دو ان‌وی‌آر ۳۲ کانال ND9541 و ۱۶ کانال ND9441 را نیز معرفی کرده است.هر دو دستگاه از ۴ هارد تا ظرفیت ۲۴ ترابایت پشتیبانی می‌کنند. این میزان فضا، با درنظر گرفتن صرفه‌جویی ۳۰ تا ۵۰ درصدی H265 نسبت به نمونه‌های H264, خیال کاربران را کاملا راحت می‌کند.

ویوتک اپلیکیشن EZConnect را نیزعرضه کرده که امکان مانیتورینگ سیستم را از راه دور و از طریق گوشی‌های ios و اندروید فراهم می‌کند.علاوه بر موارد فوق نسخه ۱٫۱۱٫ از نرم‌افزار مدیریت تصاویر VAST بهمراه سری V-Pro H265 معرفی شده که از طریق آن می‌توان تا ۳۲ دوربین را نظارت و راهبری نمود.