فن‌آوری IPشرکت Geutebruck برای ایمن‌سازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای استرالیا به کار رفت

فروشگاه‌های زنجیره‌ای “هاروی نورمن» (Harvey Norman)که از جمله بزرگ‌ترین فروشگاه‌های استرالیا محسوب می‌شوند، سیستم‌های حفاظت تصویری خود را با فن‌آوری IPشرکت Geutebruckارتقا بخشیدند. یک سوم از فروشگاه‌های استرالیا و نیوزلند در حال بهره بردن از تصاویر باکیفیت و کاربری ساده محصولات Geutebruckهستند.

با قدیمی شدن دستگاه‌های DVRو سیستم‌های آنالوگ محل، فن‌آوری Geutebruckبه چند دلیل برای آن انتخاب شد. اولین دلیل، کیفیت خوب تصاویر بود، اما از آن مهم‌تر ظرفیت ذخیره‌سازی ۹۰ روزه، عملکرد دوگانه در کنار دوربین‌های آنالوگ کنونی و راحتی کاربری نرم‌افزار‌ کلاینت آن بود. عملکرد ساده و بصری برای این محل بسیار اهمیت داشت، چرا که مدیران فروشگاه‌های آن دانش و توانایی‌های یک متخصص را نداشتند. آخرین ویژگی سیستم‌ها، اعتبار و شهرت نشان Geutebruckبود که ارائه‌دهنده سیستم‌های IPبه‌صرفه است.

هم اکنون یک سال از برنامه پنج ساله جایگزینی سیستم‌ها گذشته و بیل الکاس، مدیر بخش پیشگیری از فقدان محصولات فروشگاه‌های هاروی نورمن از نتیجه سیستم‌ها بسیار رضایت دارد، “حالا دیگر وقتی سرقتی رخ می‌دهد، می‌توانیم دقیقاً متوجه شویم که چه اتفاقی افتاده است. می‌فهمیم که سارق دقیقاً چه چیزی را برداشته و آن را کجا مخفی کرده است. سیستم‌های جدید وضوح بالای تصویری را ارائه می‌کنند و مأموران پلیس با آن می‌توانند برخورد مناسبی انجام دهند.»

این فن‌آوری جدید در بخش‌های مختلفی با توجه به اندازه محل و تجهیزات موجود نصب شده است. در فروشگاه‌های کوچک بین ۴۰ تا ۵۰ دوربین نصب شده و در فروشگاه‌های بزرگ ۱۱۰ دوربین و میانگین کل دوربین‌ها در تمام فروشگاه‌ها بین ۶۰ تا ۷۰ دستگاه است. برخی از فروشگاه‌ها تنها سیستم‌های IPدارند و از سرور‌های بسیار کوچک استفاده کرده‌اند که در هر سرور سی دوربین مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از راهکارها سیستم‌های هیبریدی هستند و در آنها از سخت‌افزار گزارش‌دهنده Geutebruckاستفاده شده و دوربین‌های آنالوگ موجود با دوربین‌های شبکه‌ای و IPجدید در سیستم‌ها به کار رفته تا نقاط حساس مورد پایش قرار گیرد. برای مثال، در بخش فروش و صندوق جزئیات دقیقی از تراکنش‌ها و اختلاف حساب ارائه می‌گردد.