فایک برنده جایزه ژورنال تجاری شهر کانزاس شد

برای دومین سال پیاپی،‌ شرکت فایک جایزه شرکت برتر ژورنال تجاری شهر کانزاس ایالات متحده را دریافت کرد. این جایزه در این شهر به شرکت‏هایی اعطا می‏شود که سابقه فعالیت طولانی در صنعت،‌ توان مالی قوی، نوآوری و پیشتازی در صنعت دارند و همچنین به شرکت دادن عموم مردم در راستای آموزش‏های لازم می‏پردازند.

شرکت فایک در سال ۱۹۴۵ توسط لستر فایک، مخترع، مؤسس و متخصص بنا نهاده شد. این شرکت که در ابتدا کار خود را از پارکینگ خانه وی شروع کرد،‌ محصولاتی را ارائه داشت که موفقیتی فوری در جهت محصولات خود به دست آورد.

این شرکت با گذشت هفتاد سال از فعالیتش، هنوز با قدرت به کار خود ادامه می‏‏دهد. این تولیدکننده که حالا دیگر در عرصه بین‏المللی بسیار معروف شده، برای راهکارهایی مهندسی شهرت دارد که ایمنی و حفاظت تأسیسات را به همراه می‏آورد. فایک چندین خط تولید محصول دارد که عبارتند از،‌ سیستم‏های محافظت در برابر انفجار، سیستم‏های اعلام و اطفای حریق و محصولات نفت و گاز مورد استفاده جهت تکمیل چاه‏های نفت. بخشی از موفقیت مداوم این شرکت شاید به خاطر زیرساختارها، هم‏ترازی سازمانی و محیط کاری مهیای ایجاد خلاقیت و نوآوری است.

چاک کوپولوس، مدیرعامل شرکت فایک گفت، “شرکت ما بر اساس نوآوری و با رویکرد کارآفرینی بنا نهاده شده است. ما هر روزه سعی می‏کنیم تا شرکت با تکامل روزافزونی روبرو شود و هر روز بهتر از روز قبل باشیم.»

فایک که مرکزیت آن در بلواسپرینگز فلوریدای ایالات متحده قرار دارد، همچنین دارای تأسیسات تولید در کشورهای بلژیک، ولز، هندوستان و دفاتر فروش و خدماتی در آمریکای جنوبی، اروپا، آسیا و خاورمیانه دارد.

این شرکت با داشتن تنوع محصولات و نوآوری در ارائه تجهیزات جدید، به خوبی توانست از شرایط بد اقتصادی در عرصه جهانی عبور کند. این شرکت خصوصی برای سومین سال پشت سر هم و چهارمین سال در پنج سال گذشته، رکوردی را در فروش سالیانه ثبت کرد.