کمپانی Netatmo از سازندگان دوربین‌های مداربسته WiFi و ترموستات‌های هوشمند است و از جمله رقبای کمپانی Nest به شمار می‌رود.

تقریبا تمامی دوربین‌های نظارتی موجود در بازار، تنها قادر به تشخیص اجسام متحرک هستند و توانایی تشخیص و تمایز بین انسانها، حیوانات و سایر اجسام متحرک را ندارند، اما دوربین جدید این کمپانی با بقیه متفاوت است.

نت‌اتمو (نِت‌اَتمو) در نمایشگاه CES2016 از اولین دوربین امنیتی وای‌فای Outdoor دنیا بنام Presence با قابلیت تشخیص انسان، حیوانات و وسایل نقلیه با امکان نوردهی و هشدار، رونمایی کرد.

Presence با تمام دوربین‌هایی که تاکنون دیده‌اید متفاوت بوده و به معنای واقعی هوشمند است.

در قسمت بالای این دوربین مکعب مستطیل‌شکل، یک نورافکن قوی تعبیه شده که قابل برنامه‌ریزی است.

بعنوان مثال می‌توان آنرا بشکلی تنظیم نمود که هنگام رد شدن یک حیوان یا خودرو خاموش بماند اما به‌محض حضور انسان در محیط پیرامون خانه (مانند حیاط یا پارکینگ) روشن شود.

از آنجاکه دوربین، حضور یک انسان را از حیوانات و خودروها تشخیص می‌دهد و بر روی گوشی یا تبلت شما اطلاع‌رسانی می‌کند، می‌توانید نورافکن آنرا از راه دور و با یک اشاره از طریق گوشی روشن کنید. این موضوع باعث می‌شود که سارقین و اشخاص مزاحم با این تصور که منزل خالی نیست، از قصد خود منصرف شوند.

نکته جالب در مورد Presence این است که اگر آنرا رو به خیابان نصب کرده باشید، دوربین هیچ هشداری بابت رد شدن خودروها نمی‌دهد و تنها در صورتی که یک خودرو وارد پارکینگ خانه شود، شاهد ارسال هشدار خواهید بود.

در هر لحظه و هر مکان می‌توانید یک ویدیوی زنده از محل نصب دوربین مشاهده کنید. علاوه بر این، دوربین ۱۰۰ اتفاق و صحنه‌ی همراه با هشدارِ آخر را در خود ذخیره می‌کند و هرگاه نیاز داشتید، به تصاویر دسترسی خواهید داشت.

دوربین خارق‌العاده Netatmo Presence از پاییز ۲۰۱۶ رسما عرضه خواهد شد.