در حال حاضر دو روش مختلف برای تصاویر برداری ویدویی وجود دارد.
Interlace Scaning  و  Progressive Scaning  که با توجه به نیاز و نوع هدف فیلم برداری یکی از این دو روش انتخاب می‌شوند.یکی از مهمترین پارامتر هایی که باید در این انتخاب در نظر گرفت متحرک و یا ثابت بودن تصویر است. همچنین برای این انتخاب یک سوال مهم وجود خواهد داشت: ثبت چه اندازه از جزییات این تصویر متحرک مورد نیاز است؟!
 
Interlace Scan(اسکن در هم آمیخته شده)
 
تصویر برداری مبتنی بر این تکنیک از همان تکنولوژی که در نمایشگرهای CRT استفاده شده است، استفاده می‌کند . در این تصویر برداری حد اکثر ۵۷۶ خط افقی وجود دارد.
تکنیک اینترلیس تصویر را به دو دسته خطوط زوج و فرد تقسیم می‌کند و سپس به طور پیوسته با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه این دو دسته خط را بروزرسانی (Refresh) می‌کند(یعنی در هر لحظه فقط یکی از این دو دسته خط بروزرسانی می‌شود یعنی در واقع نیمی از تصویر در یک لحظه و نیمی دیگر در لحظه ی بعدی ثبت می‌شود).
وجود تاخیرهای زمانی جزیی بین بروز رسانی این دو دسته خط باعث به وجود آمدن اعوجاج ، لرزش و یا دندانه در تصاویر به خصوص تصاویر متحرک می‌شود.
 
البته برخی از اثرات نامطلوب Interlace Scaning با استفاده از de-interlacing جبران می‌شود.
در واقع de-interlacing مجموعه پردازش هایی است که برای تبدیل تصاویر اینترلیس به تصاویر معمولی استفاده می‌شود.
در برخی از تجهیزات ویدویی(اکثرا تجهیزاتی که وب سرور داخلی دارند) برای بهبود کیفیت تصویر از یک فیلتر de-interlacing داخلی استفاده می‌شود که باعث کمتر شدن اشکالاتی از قبیل blur شدن تصویر می‌شود.
تکنولوژی Interlace مدت زمان زیادی است که در دوربین های آنالوگ، تلویزیون ها و بسیاری تجهیزات ویدویی دیگر به خوبی استفاده می‌شود و امروزه نیز برای بسیاری از کاربرد ها بهترین گزینه به شمار می‌رود. این تکنولوژی  Line Doubling نیز نامیده می‌شود.
در هر حال تکنولوژی نمایش تصاویر با ورود DVD و نمایشگرهای LCD وTFT پیشرفت کرد و تکنولوژی جدیدی تحت عنوان Progressive Scan وارد دنیای تصویر و ویدئو شد.
 
Progressive Scan (اسکن پیشرفته)
 
این تکنولوژی که در واقع در تضاد کامل با Interlace Scaning است.در هر لحظه کل تصویر را در یک مرحله اسکن می‌کند و می‌تواند این کار را حد اقل ۶۰با در ثانیه انجام دهد.
به عبارت دیگر تصویر اسکن شده به دو دسته خطوط جدا از هم تقسیم نمی‌شود و تمام خطوط تصویر در یک مرحله اسکن می شوند.
 
بنابراین چون کل تصویر در یک لحظه اسکن می شود از به وجود آمدن خطاهایی از قبیل blur, flickerness ,… جلوگیری می‌شود.
وقتی یک دوربین در حال تصویر برداری از یک جسم متحرک است ، جزییات و وضوح تصویر ثبت شده بیشتر از هر چیز دیگر به نوع تکنولوژی تصویربرداری وابسته است. 

در سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مدار بسته ، ثبت و نمایش جزییات تصاویر متحرک (به عنوان مثال چهره ی شخصی که در حال دویدن است) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در چنین مواقعی استفاده از سیستم های مبتنی بر تکنولوژی Progressive Scan بهترین گزینه خواهد بود.