بی‌سیم (یا رادیو دو طرفه) نوعی رادیو است که برخلاف انواع دیگر رادیو ها که فقط گیرنده هستند، یک دستگاه فرستنده – گیرنده است. این دستگاه در زبان انگلیسی “Two Way Radio” خوانده می‌شود.

بی‌سیم هم به صورت دستی و هم به صورت ثابت (در خودرو یا مکان ثابت) در دسترس است. گونه دستی آن اغلب به نام واکی تاکی (walkie-talki) نامیده می‌شود که با فشار دادن یک دکمه (push to talk) جهت مکالمه آماده می‌شوند. فرکانس کار دستگاه‌های بی‌سیم متفاوت است، اما پر کاربردترین آن‌ها از ۱۳۶-۱۷۴ مگاهرتز(VHF) و ۴۰۰-۴۷۰ مگاهرتز(UHF)می‌باشد. برد یک دستگاه بیسیم به قدرت خروجی آن بستگی دارد و عوامل محیطی بر برد این دستگاه‌ ها تاثیرگذار است.

بی‌سیم ها به دلیل کاربرد آسان و مکالمه بدون هزینه، کاربرد های فراوانی دارند. بیشترین کاربردهای این دستگاه را می توان استفاده در منازل کارگاهها گردشهای دست جمعی ، خبرگیری از یکدیگر در جاده ها ، کوهنوردی دوچرخه سواری ، مراقبت از بیماران وسالمندان که قدرت استفاده از تلفن راندارند ، ارتباط بین مراکز بزرگ فروشگاهی و خدماتی ، مجتمع های ساختمانی ، مزارع کشاورزی و تاسیساتی و غیره…….. ذکر کرد.

[cq_vc_parallax][/cq_vc_parallax]

شرکت ایمن نگاه کاسپین با بهره‌گیری از دانش به روز متخصصین این حوزه، آماده عرضه کلیه راهکارها و دستگاه های بیسیم مجاز و طبق قوانین جاری کشور می‌باشد.
این شرکت آمادگی تامین  کلیه لوازم جانبی دستگاه های بیسیم از جمله باتری، شارژر، هندزفری، کیف و … را دارد.

باتری بیسیم
شارژر بیسیم
هندزفری بیسیم
کیف بیسیم