طبق آخرین آمار ارائه شده توسط موسسه Memoori, بازار محصولات حفاظت الکترونیک، فروشی معادل ۲۷٫۲۵ میلیارد دلار را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده‌ که نسبت به رقم ۲۵٫۲۸ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۴, حدود ۲ میلیارد دلار رشد داشته است.

همانطور که مستحضرید، بازار محصولات حفاظت الکترونیک سه رده‌ی دوربین‌ مداربسته، سیستم‌های اعلام سرقت و کنترل تردد را شامل می‌شود.

بازار دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های نظارتی، ۵۴ درصد از فروش کلی سال ۲۰۱۵ را با رقمی معادل ۱۴٫۶۸ میلیارد دلار بخود اختصاص داده است.

به این ترتیب، بازار دوربین مداربسته حدود ۱۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ رشد داشته است.

بازار سیستم‌های اعلام سرقت با ۶٫۴ میلیارد و بازار سیستم‌های کنترل تردد نیز با ۶٫۱۳ میلیارد دلار به ترتیب ۲۳٫۵ و ۲۲٫۵ درصد از کل فروش سال ۲۰۱۵ را بخود اختصاص داده‌اند.

بر این اساس بازار فروش این سیستم‌ها نسبت به سال قبل با رشد ۸ و ۱۰ درصدی همراه بوده است.

تحلیل‌گران مموری معتقدند که بازار سیستم‌های حفاظت الکترونیک تا سال ۲۰۲۰ با رشدی حدود ۵۰ درصد به رقم ۴۲ میلیارد دلار خواهد رسید و درصد قابل توجهی از این درآمد به محصولات و فناوری‌های مربوط به «اینترنت اشیاء در ساختمان» Internet of Things in Buildings موسوم به BIoT اختصاص خواهد داشت.

آنالیز ۲۵۲ صفحه‌ای این موسسه حاکی‌ است که کمپانی‌های بزرگ چینی برای تداوم رشد خود باید همکاری خود را با تولیدکنندگان معتبر غربی گسترش دهند، زیرا به غیر از چند مورد، توفیق چندانی در تصاحب سهم تولیدکننده‌های اروپایی و آمریکایی نداشته‌اند.

در واقع پیشرفت چینی‌ها باعث کم‌شدن سهم کمپانی‌های کره‌ای و تایوانی شده و تاثیر خاصی بر کمپانی‌های غربی نداشته است. بنابر این بهترین راهکار برای چینی‌ها، همکاری بیشتر با کمپانی‌های اروپایی و آمریکایی است.